Region
autor: Dominik Siatrak | 14.09.2018

Koprzywnica: Ćwiczenia powiatowe służb ratowniczych

Koprzywnica: Ćwiczenia powiatowe służb ratowniczych

Współdziałanie służb ratowniczych różnego szczebla w momencie zagrożenia było tematem przewodnim ćwiczeń, jakie przeprowadzono dziś na terenie Koprzywnicy. Wzięły w nich udział jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej z terenu powiatu sandomierskiego, policja oraz ratownictwo medyczne wraz sandomierską grupą PCK. Epizody obejmowały między innymi ratowanie osób uwięzionych w budynkach i na dużej wysokości, pościg za przestępcami a także pomoc osobom poszkodowanym w wypadku drogowym oraz tym, które wpadły do wody. Zastępca komendanta powiatowego PSP w Sandomierzu kapitan Andrzej Włodarczyk podkreśla, że każdego tego typu ćwiczenia to cenne doświadczenie dla biorących w nich udział służb:

Część działań miała miejsce na terenie kościoła Świętego Floriana w Koprzywnicy. Proboszcz parafii ksiądz Jerzy Burek uważa że takie ćwiczenia są potrzebne:

Działaniom przyglądali się także obserwatorzy powołani przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Sporządzą oni raport z ćwiczeń, w którym zostanie podsumowane każde zdanie.

Galeria

Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy