Region
autor: Radio Leliwa | 23.05.2017

Mielec: Nie możemy przejść obojętnie

Mielec:  Nie możemy przejść obojętnie
W Mielcu świętowano Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ulicami miasta przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Dobrynina, przeszedł kolorowy pochód. Przed Domem Kultury wypuszczono do nieba pomarańczowe balony, symbolizujące Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
Obchody Dnia Godności swój początek miały przed mieleckim magistratem. Osoby niepełnosprawne, ich rodziny i opiekunowie z rąk wiceprezydenta Jana Myśliwca odebrały klucz do miasta.
Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Mielcu. Podczas każdego takiego spotkania chcemy zaapelować o pomoc - wyjaśnia dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Mielcu, Urszula Występek.
Jak dodaje starosta mielecki Zbigniew Tymuła obok takich osób i ich problemów nie możemy przejść obojętnie.
Dobrą zabawę i miłą atmosferę w kolejnej części świętowania zapewniły występy grupowe i solowe uczestników poszczególnych szkół i placówek, które odbywały się w Domu Kultury w Mielcu. (Tomasz Łępa)
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy