Region
autor: Radio LELIWA | 19.05.2017

Mielec: Bardzo dobre notowania PUP

Mielec: Bardzo dobre notowania PUP

Sytuacja na  powiatowym rynku pracy w Mielcu  jest bardzo dobra -  mówi Renata Siembab, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.  Według danych  Urzędu Pracy  na koniec kwietnia zarejestrowanych było ponad  4000 osób bezrobotnych. Oznacza to, że w ciągu roku liczba osób pozostających bez pracy zmniejszyła się o ponad 30%. Jednocześnie wstępne szacunki wskazują, że stopa bezrobocia wynosi zaledwie 6,8% i jest jedną z najniższych w województwie Podkarpackim.


Liczba osób pozostających bez pracy zmniejszyła się we wszystkich gminach powiatu mieleckiego. Po raz pierwszy zmniejszyła się też  liczba bezrobotnych z terenu miasta Mielca.

Aktywizacja jest jednym z największych wyzwań stojących przed urzędem ale i całym lokalnym rynkiem pracy - dodaje Renata Siembab.

Jak dodaje  dyrektor urzędu pracy niepojące jest słabe wykorzystywanie potencjału i możliwości zawodowych osób po 50 roku życia. Pracodawcy coraz częściej zgłaszają problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy jednak nie są zainteresowani zatrudnieniem osób, które mają już więcej niż 50 lat.

(Tomasz Łępa)

Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy