Region
autor: Radio Leliwa | 19.05.2017

Mielec: Nowa jakość i możliwości w ZST

Mielec: Nowa jakość i możliwości w ZST
Już od września Zespół Szkół Technicznych w Mielcu rozpocznie kształcenie mechaników lotniczych oraz monterów maszyn i urządzeń. Na uczniów czekają praktyki zawodowe w firmach R&G, Gardner oraz Linetech. W dniu wczorajszym uczniowie i ich rodzice mieli możliwość poznać szczegóły nowej oferty edukacyjnej. Mówi Mariusz Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych.
Przyszli mechanicy lotniczy oraz monterzy maszyn i urządzeń odbędą także staż zawodowy w firmach partnerskich, które zostały wyłonione w drodze konkursu.
Prestiżowe praktyki dla uczniów to element projektu 'Zawody przyszłości - doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim', o którego dofinansowanie ubiega się Powiat Mielecki w ramach RPO na lata 2014-2020. Jedną z firm biorących udział w projekcie jest Linetech - mówi reprezentujący firmę, Mariusz Szymański
Jedną z firm biorących udział w projekcie jest także R&G - mówi Waldemar Król firma Rączka - Gąsior Mielec
Podczas konferencji przedstawiciele firm opowiedzieli o swoich oczekiwaniach wobec przyszłych pracowników, a także zaprezentowali możliwości, jakie dają młodym ludziom staże w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach. (Tomasz Łępa)
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy