Region
autor: Radio Leliwa | 08.05.2018

Mielec: Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną potrzebują wsparcia

Mielec: Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną potrzebują wsparcia
Mielec obchodzi dziś Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mielcu. Jak tłumaczy Regina Piechota Przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mielcu dziś osoby niepełnosprawne jak i sprawne ich opiekunowie potrzebują jeszcze większego zainteresowania ze strony władz lokalnych czy rządowych.
Celem dzisiejszego wydarzenia jest integracja społeczna osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin, a także uwrażliwienie środowiska lokalnego na ich obecność. Wśród uczestników marszu obecne były również rodziny osób niepełnosprawnych.
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest piątą tego typu imprezą organizowaną na terenie Mielca, w której udział biorą osoby z upośledzeniem umysłowym oraz ich rodziny, dzieci i młodzież, a także przedstawiciele samorządów oraz organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych. (Tomasz Łępa)
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy