Region
autor: Ewa Wójcik - Lis | 20.03.2013

Tarnobrzeg. Cyfrowa szkoła.

Tarnobrzeg. Cyfrowa szkoła.
Jak budować szkołę, w której będą funkcjonować nowoczesne technologie? Odpowiedź na to i inne pytania poznali uczestnicy konferencji pod hasłem 'Cyfrowa szkoła - czyli jaka?'. Wydarzenie odbyło się dziś w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Frekwencja dopisała. W spotkaniu uczestniczyło około 100 osób: nauczycieli, dyrektorów szkół, a także przedstawicieli instytucji prowadzących i nadzorujących placówki oświatowe. Mówi dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu Maria Dziamba.
W konferencji wzięła udział dyrektor Gimnazjum numer 3 w Tarnobrzegu Bogusława Jasińska. Zauważyła, że od trzech lat placówki oświatowe przezywają boom technologiczny. Nowoczesny sprzęt można kompletować dzięki uczestnictwu w dostępnych projektach na przykład unijnych. Dyrektor Jasińska swoją szkołę nazywa nowoczesną. – Mamy tablice multimedialne, rzutniki z ekranami, wprowadzamy e-dziennik – wymienia.
Podczas konferencji mówiono nie tylko o dobrodziejstwach jakie płyną z wykorzystywania nowoczesnych technologii ale i zagrożeniach jakie ze sobą niosą. Wykłady prowadzili Janusz Wierzbicki, Maciej Kułak i Bartosz Krzyżaniak.
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy